معرفی شرکت فرانسوز یزد

شرکت فرانسوز یزد در سال 1376 تأسیس گردید. اولین قرارداد این شرکت در طرح فولاد آلیاژی ایران با مهندسی و اجرای یکی از کوره‌های این پروژه مهم و حساس آغاز گشت و از همان ابتدا با توجه به نوع نگاه این شرکت به صنعت نسوز، توجه شرکت‌های فولاد آلیاژی ایران، دانیلی ایتالیا و بهلر اتریش را به خود جلب نمود.

پس از اجری یکصد و هشتاد هزار تن فرآورده‌های متنوع نسوز در صنایع مختلف با توجه به درک بالای فرانسوز یزد از کالاهای حساس دیرگداز، پروژه تولیدی این شرکت جهت کالاهای ویژه عایق و دیرگداز متمرکز گشت و از ابتدا موضوع اصلی، تولید قطعات و جرم‌های ویژه نسوز هدف قرار گرفت. تولید جرم‌های معمولی و جرم‌های ویژه نسوز از تمامی جنبه‌های مواد اولیه، ماشین‌آلات تولیدی، امکانات آزمایشگاهی، دانش فنی و مهندسی تفاوت قابل‌توجه دارند و فرانسوز یزد از ابتدا با کمک متخصصین و مشاورین داخلی و اروپایی برای تولید نسوزهای ویژه و خاص ازجمله جرم‌های کم سیمان، فوق کم سیمان و بدون سیمان و قطعات ویژه نسوز طراحی، ساخته و راه‌اندازی شد.

سیستم دوزینگ اتوماتیک بسیار دقیق که با اتوماسیون سطح یک زیمنس آلمان طراحی و ساخته‌شده است، میکسر آیریش مخصوص جرم‌های ویژه که توسط شرکت آلمانی آیریش برای استفاده در یزد طراحی و ساخته‌شده و با حضور کارشناسانش راه‌اندازی شده است، دستگاه حساس بسته‌بندی ساخت کشور انگلستان نیز با قابلیت بالا بکار گرفته‌شده تا در کنار واحدهای مجهز تحقیق و توسعه، کنترل کیفیت و به‌کارگیری مواد اولیه صد درصد فرآوری شده از مهم‌ترین برندهای جهانی بدون استفاده از کوچک‌ترین ضایعاتی، باعث شود مجموعه تولیدی مهندسی توانمندی در صنعت نسوز کشور باشیم.

فرانسوز یزد جزء معدود شرکت‌های است که نه‌تنها برنامه استراتژی خود را به کمک مشاورین اروپایی تدوین نموده بلکه به کمک آن‌ها این برنامه را در سازمان پیاده‌سازی نموده و هفت سال است که مستمراً آن را بازنگری و بهبود می‌دهد و نمود آن را مشتریان معظم از واحدهای برنامه‌ریزی استراتژی، مارکتینگ و برند و منابع انسانی مشاهده می‌نمایند.

فرانسوز یزد تاکنون بالغ‌بر سیصد و نود هزار تن انواع فرآورده‌های نسوز را مهندسی و تولید نموده است و آمادگی کامل برای خدمت‌رسانی به صنایع مهم آهن و فولاد، سیمان، نفت، پتروشیمی و پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها همچنین صنایع مس، سرب، روی، آلومینیم، گچ، آهک، کاشی، سرامیک، قند، چوب و…را دارا می‌باشد.

فهرست