جرم نسوز تولیدی فرانسوز یزد

1. جرم‌ها و عایق‌های سنتی انواع جرم نسوز و عایق آلومینایی و آلومینوسیلیکاتی به صورت‌های مختلف کوبیدنی، پاشیدنی، ریختنی و ملات.

2. جرم‌های پیشرفته جرم‍های پیشرفته فرانسوز یزد بر اساس نوع صنعت و نوع کاربرد، طراحی و با بالاترین استاندارد تولید می‌شوند:
• جرم‌های کم سیمان (LCC (Low Cement Castable
• جرم‌های فوق کم سیمان (ULCC (Ultra Cement Castable
• جرم‌های با سیمان متوسط (MCC (Medium Cement Castable
• جرم‌های بدون سیمان (NCC (Non Cement Castable
• جرم‌های کوبیدنی مناسب کـــــوره‌های القــایی تولید فولاد، دیواره‌ها و سقف کوره‌های نورد فــــولاد، صنعت سیمان و کلیه صنایعی که مقاومت‌های حرارتی و فرسایشی بالا نیاز دارند.
• جرم‌های پیشرفته بدون نیاز به ویبره (خودروان Self-flow) به ویژه جرم‌های آلومینا اسپینل مورد استفاده در تاندیش‌های فولادسازی که علاوه بر نصب سریع و روان، با درصد آب بسیار پایین دارای مقاومت‌های مکانیکی و مقاوم در برابر سرباره هستند و رکوردهای قابل توجهی به جا گذاشته‌اند.

 

جرم نسوز

جرم نسوز تولیدی شرکت فرانسوز یزد

 

خواص بسیار قابل توجه اجرام پیشرفته نسبت به اجرام معمولی

قابلیت طراحی خاص برای هر مشتری و تجهیز طبق درخواست مشتریان
نصب راحت و سریع بخصوص در جرمهای گانینگ کم سیمان پیشرفته و بدون سیمان و انواع سل گان
مقاومت‌ منحصر بفرد در مقابل سایش؛ تابش، خزش، نفوذ مواد خورنده و دیرگدازی از جمله جرمهای Sic، کرومیتی و . . .
انعطاف در دانسیته و تولید جرمهای عایق پیشرفته از جمله جرمهای Low Iron (کم آهن) و جرمهای سبک شاموتی، پرلیتی و بابل آلومینایی

مزایای جرم‌ نسوز به سایر نسوز ها

1- تولید سریع به علت حذف مرحله شکل دادن و پخت و در نتیجه کاهش قیمت تمام شده

2- در کوره‌های دارای اشکال پیچیده ، نصب آنها راحت‌تر از آجر است درحالی که ساخت آجرهای دارای اشکال پیچیده و نیز نصب آنها مشکل است.

3- جرم‌ نسوز امکان ساخت جداره‌های نسوز قوی تر و بزرگتر را به علت استفاده از نگهدارنده‌های متنوع و محکم ( سیستم‌های انکراژ ) فراهم می‌سازند.

4- عموما جداره‌های ساخته شده با جرم‌ها حتی اگر نازک‌تر از جداره‌های ساخته شده با آجر نسوز هم باشند با دوامترند. جداره‌های آجری به وسیله ملات به هم می‌چسبند که خوردگی و فرسایش در قسمت ملات خورده شدیدتر از آجر است.

5- به دلیل استفاده از سیستم‌های نگهدارنده محکم و اتصالات خوب به جداره می‌توان ضخامت جرم را تا حدی که حرارت را خوب حفظ کند کاهش داد ولی در آجر، ضخامت جداره علاوه برخواص حرارتی تحت تاثیر مقاومت مکانیکی بنا نیز هست.

6- نصب جرم‌ها سریعتر از آجر است و کاربرد آنها قابلیت اتوماسیون بیشتری را نسبت به آجر دارد. روشهای متنوعی برای ساختن سازه‌ها از این محصولات مثل ریختن، پاشیدن، ماله‌کشی و تزریق کردن گسترش یافته است.

7- نسوزهای ساخته شده با جرم‌ها را می‌توان به صورت موضعی و گاهی در حالت گرم تعمیر کرد. وزن جرم‌ها توسط نگهدارنده‌های مختلفی تحمل می‌شود و بنابراین جداره‌ها می‌توانند بدون این که تاثیری روی محیط اطراف داشته باشند به صورت موضعی تعمیر شوند. محل تعمیر شده به وسیله جرم‌ها خیلی خوب به محیط اطراف می‌چسبند.

8- جرم‌ نسوز می‌توانند برای نصب در دیوارهایی که باید از نفوذ هوا جلوگیری کنند، مناسب باشند چرا که به صورت یکپارچه به جداره اصلی چسبیده‌اند و به دلیل انبساط حرارتی کمی که دارند و تطابقشان با تجهیزات نگهدارنده خود و دیواره‌ها احتیاج به درز انبساطی ندارند که این خود باعث می‌شود نفوذ گاز از لایه نسوز بسیار کمتر از جداره‌های آجری باشد.

فهرست